poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Ulubieńcy Lipca :)

Cześć misiaki. To ten moment, kiedy wszyscy uświadamiamy sobie, że minął równo miesiąc wakacji. To zarówno straszne i piękne. Bo chodź wstyd się przyznać, odrobinkę brakuje mi szkoły, Może nie tyle co nauki itd ale tej atmosfery, ludzi tego natłoku rzeczy do zrobienia. Mimo wszystko lipiec minął troszkę za szybko. Był to przyjemny miesiąc, lekki i "orzeźwiający".   Zabierzmy się zatem do jego podsumowania.


Ulubiona Książka : 
Jeśli mam byś szczera to podjęcie tej decyzji było na prawdę trudne. Zdecydowałam się na książkę, która nie była specjalnie ekscytująca. Nie było w niej ani wielkiej miłości, ani wielkich, magicznych sekretów. Nie. Była to za to bardzo życiowa książka. Taki scenariusz mógłby się przytrafić każdemu z nas. Ava Dellaira "Kochani dlaczego się poddaliście?"  Główna bohaterka Laurel, aby poradzić sobie ze swoimi problemami, pisze listy. Każdy jej rękopis jest adresowany do jakieś gwiazdy. Amy Winehouse, Kurt Cobain i wiele innych znanych i sławnych. Każdego z nich coś łączy. Mianowicie, chodź zabrzmi to strasznie, są martwi. Dziewczyna opisuje w listach całe swoje życie. Jest ono zbliżone do rzeczywistości normalnego nastolatka ale...Właśnie jest ale. Laurel nie potrafi się pogodzić z przeszłością. Czy jej dawne życie może znacząco wpłynąć na jej przyszłość? 
Piękna, wzruszająca i z pozoru normalna powieść. Znacząco może wpłynąć na wasze postrzeganie świata. 
Serdecznie polecam :) 
Ulubiony Film : 
Tutaj od samego początku nie było wątpliwości. Tym razem o filmie nie będę zbyt wiele pisała, ponieważ zaraz po przeczytaniu książki pojawi się również jego recenzja. Jedyne co mogę napisać to, że jest to zdecydowanie najpiękniejszy film jaki kiedykolwiek widziałam. Fabuła, gra aktorska, doszlifowany każdy wątek. Przede wszystkim łamiący serce finał. Wiecie już co to? "Zanim się pojawiłeś". Za każdym razem, gdy pomyślę o nim mam ciarki. Każdy człowiek powinien go obejrzeć, Jest to coś innego, coś pięknego i coś co zmienia nas od środka. Na więcej moich rozmyśleń dotyczących tej ekranizacji musicie poczekać.  Do tego czasy, koniecznie obejrzyjcie tą ekranizację. 
Zdecydowanie bardziej niż, polecam! :D 
Ulubiona Piosenka : 
Ta kategoria już się chyba powinna nazywać "Ulubione Piosenki". Nigdy nie będę w stanie wybrać jednego utworu. W tym miesiącu przedstawię wam moją złotą trójkę. Tych piosenek słuchałam, zdecydowanie najczęściej. 

1. Juliet Simms - "End Of The World" -  https://www.youtube.com/watch?v=doRf_tdI48A

2. Juliet Simms and Andy Biersack - "Not Broken Yet" -  https://www.youtube.com/watch?v=thbIhsqlE8A

3. Dawid Podsiadło - "Nieznajomy" -  https://www.youtube.com/watch?v=g4UDeQTjMYk

W takim razie zakończyliśmy lipiec szczęśliwie. Dziękuje kochani za kolejny miesiąc. Jak wiecie, możecie mnie ostatnimi czasy często słuchać na snapchacie - zatracona. Dzięki temu mamy jeszcze lepszy kontakt! Dziękuje Wam bardzo :) 
Do zobaczenia. Buziaki, JuLia :) 


2 komentarze:

  1. Uwielbiam Dawida Podsiadło, jego twórczość ma w sobie coś... przyciągającego, już nie mówiąc o jego osobowości! :D Nieznajomy - i mogę to śmiało powiedzieć - jest w mojej topce ulubionych piosenek tego piosenkarza. Niestety jeszcze nie przyszło mi dane ani czytać książki ani oglądnąć film Zanim się pojawiłeś, ale z pewnością to nadrobię po tak pozytywnych opiniach!

    Pozdrawiam!
    chocabooks :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie czas nadrobić :)))

    OdpowiedzUsuń